Sludinājumu portāla Reklama.lv vispārīgi izmantošanas noteikumi

1. Lietotājs - fiziskā vai juridiskā persona, kas ievieto sludinājumu portālā Reklama.lv

2. Sludinājumu portāls Reklama.lv godprātīgiem lietotājiem piešķir tiesības ievietot sludinājumus uz laiku, kas noteikts, sludinājuma iesniegšanas brīdī.

3. Iesniedzot sludinājumu, lietotājs piekrīt portāla izmantošanas nosacījumiem un noteikumiem.

4. Ievietojot sludinājumu, lietotājs piekrīt, ka viņa personas dati tiks uzglabāti sludinājumu portāla Reklama.lv datu bāzē atbilstoši likuma noteikumiem.

Sludinājumu portāls Reklama.lv izmanto trešo personu reklāmas uzņēmumu pakalpojumus, lai reklāmas lapās parādītu grafiskas un teksta reklāmas. Šie uzņēmumi var izmantot informāciju (izņemot Jūsu vārdu, adresi, e-pasta adresi vai tālruņa numuru) par Jūsu apmeklējumu noteiktā tīmekļa vietnē internetā, lai reklamētu preces vai pakalpojumus atbilstoši Jūsu interesēm.

Gadījumā, ja portāls īslaicīgi nedarbojas, paziņojumu termiņi tiek pagarināti uz to laiku, kad portāls nav pieejams tiešsaistē.Šis noteikums neattiecas uz tiem gadījumiem, ja pakalpojums nebija pieejams tīkla daļā, kuru pārvalda pakalpojumu sniedzēji, kuriem nav saistoši līgumi un saistības ar sludinājumu portālu Reklama.lv.

7. Nav iespējams mainīt vai labot sludinājuma tekstu, īpašos laukus, kontaktinformāciju un sludinājuma parādīšanas noteikumus pēc publikācijas sākuma.
 

Sludinājumu satura noteikumi:

8. Netiek pieņemti (tiek dzēsti) sekojošie sludinājumi:

8.1 Satur nelikumīgu, immorālu, aizskarošu vai krāpniecisku tekstu vai grafisko saturu.

8.2 Neatbilst vai daļēji neatbilst sludinājumu portāla sadaļai.

8.3. Paziņojumi bez precīza un detalizēta piedāvātā produkta apraksta, pakalpojuma vai vakanču apraksta, kuros nav norādītas svarīgas detaļas (piemēram: produkta kvalitāte, stāvoklis, materiāls, izmēri, funkcionalitāte, lietošanas nianses, pieņemamās lietošanas jomas) un nav iespējams noteikt norādītās detaļas no fotoattēla kad teksts vai fotoattēls maldina par iepriekš minēto.

Pārkāpumu piemēri:
- Sludinājumā par automašīnas pārdošanu nav norādīts, ka tā esot bijusi avārijas stāvoklī vai tika remontēta.
- Mēbeļu pārdošanas sludinājumā nav norādīts, ka fotoattēlā redzamās vienības vai aprīkojums atšķiras no piegādātajiem.

8.4. Satur vairāk nekā vienu pakalpojuma vai produkta piedāvājuma punktu vai vispārīgus paziņojumus (piemēram: Jebkuri klēpjdatori, dažādi modeļi utt.). Katrā sludinājumā ir atļauts publicēt tikai viena konkrēta produkta vai pakalpojuma piedāvājumu ar precīzu cenu un detalizētu aprakstu. Pievienotajos fotoattēlos ir atļauts norādīt tikai vienu konkrētu sludinājumā aprakstītu produktu. Vienā fotoattēlā ir atļauts publicēt tikai vienu produkta aspektu (sk. 10.9. Un 10.10. Punktu)

8.5. Piedāvājot neeksistējošas (Latvijas teritorijā) preces vai pakalpojumus.
Piemēri: "Opel Astra H 2007, nobraukums - 123 tūkstoši, automašīna atrodas Vācijā", "Dzīvoklis celtniecības stadijā".

8.6. Paziņojuma tekstā (izņemot īpašos laukus) vai pievienotajā grafikā satur tālruni, e-pastu, interneta saiti vai citu kontaktinformāciju.

8.7. Kurā obligātie lauki nav aizpildīti vai ir aizpildīti nepareizi vai satur nepareizu, kļūdainu informāciju.

8.8. Sludinājumā norādītā cena neatbilst realitātei, vai nav norādītas papildu obligātās izmaksas. Sludinājumā norādītajai cenai jābūt galīgai bez jebkādiem papildu nosacījumiem.

Pārkāpumu piemēri:
- tiek pārdots jauns tālrunis Iphone Xr - vienosimies par cenu, norādīta cena - 11 Euro.
- norādītās ceļojuma izmaksas neietver lidojuma izmaksas
- norādītās izmaksas neietver PVN (juridiskām personām)
- dzīvokļa, vasarnīcas vai automašīnas norādītas īres izmaksas par 1. mēnesi ir 200 eiro, bet minimālais īres periods ir 3. mēneši.

8.9 Ar fotogrāfijām vai grafiku, kas neatbilst konkrētam reklāmas tekstā ietvertajam piedāvājumam vai kurās ir pārāk zemas kvalitātes fotogrāfijas, no kurām nav redzams objekta kvalitātes stāvoklis. Fotoattēlā precīzi jānorāda pārdošanai piedāvātais produkts. Nav atļauts izmantot, piemēram, līdzīga tālruņa vai automašīnas fotogrāfijas. Ir aizliegtas vispārīgā rakstura fotogrāfijas, ja pārdošanas objekts tiek uzrādīts kopā ar citiem priekšmetiem un nav attēlot ka dominējošs (galvenais).

8.10 Ar fotogrāfijām vai grafiku, kas satur pārāk spilgtu fonu, nedabiskas krāsas, fotogrāfijas, kas reproducētas grafiskajā redaktorā (kolāžas), fotogrāfijas un attēlus ar dominējošiem uzrakstiem, grafiskus ieliktņus, logotipus, kontaktinformāciju vai efektus, kas pārkāpj fotogrāfijas dabisko estētisko izskatu.

8.11. Sludinājuma pirmajā rindā ir teksts vai nu atsevišķi vārdi, vai vārdu daļas ar lielajiem burtiem "Caps Lock".
Piemērs: "Pārdod JAUNU .....", "Kotedžas Īre Par Īpašu Cenu".

8.12. Kas satur pakalpojumu rakstzīmes, papildu atstarpes, punktus, to pašu vai bezjēdzīgu burtu kopuьг pirmajā rindā, kā arī tekstu, kas nav saistīts ar reklāmas saturu.

8.13. Sludinājuma pirmajā rindā ir vārdi: Akcija, Pārdošana, Īpašais piedāvājums, Unikālās cenas, Unikāls piedāvājums, Uzmanību, Jaunums un citas mārketinga frāzes, kas izstrādātas, lai pievērstu lietotāju uzmanību reklāmai vispārējā sarakstā. Sludinājuma pirmajā rindā ir arī informācija, kas nav tieši saistīta ar pārdošanas objektu, piemēram, veikala nosaukums, adrese utt.

8.14. Jebkurā veidā tiek pārkāptas autortiesības vai preču zīmes tiesības.

8.15. Valodās, kas nav latviešu vai krievu. Arī tie, kuri satur tekstu krievu valodā, kas ir rakstīts transliterācijā.

8.16. Satur daudz kļūdas tekstā.

8.17. Par kuru ir nepieciešama pilna vai daļēja priekšapmaksa par produktu vai pakalpojumu.

8.18. Sludinājumi, kas koncentrējās uz informācijas vākšanu par lietotājiem.

8.19 Par kuriem tiek sniegtas vairākas sūdzības.

8.20 Ar teikumiem, kur netiek norādītas ļoti svarīgas detaļas.

Piemēri:
- Sludinājumā par automašīnas pārdošanu nav norādīts, ka tā esot avārijas stāvoklī.
- Nekustamā īpašuma pārdošanas sludinājumā nav norādīts, ka tas atrodas noslēgtā zonā vai ka dzīvojamais rajons atrodas blakus dzelzceļa sliedem.

8.21. Piedāvājot preces vai pakalpojumus, uz kuriem attiecas licencēšana, ja sludinājumā nav precīzas uzņēmuma kontaktinformācijas un piedāvājumam atbilstoša licences numura.

8.22 Par darbu video tērzēšanā, erotiskās fotogrāfijās un video filmēšanā, par seksa pakalpojumu sniegšanu jebkādā formā.

8.23. Par zāļu, preču vai pakalpojumu izplatīšanu tīkla shēmā, MLM (multilīmeņa mārketings). Par naudas pelnīšanu internetā, izmantojot reģistrācijas, klikšķus, skatījumus vai citas apšaubāmas darbības.

8.24. Piedāvājot cigaretes, alkoholu (izņemot kolekcionāro alkoholu), prekursorus, kontrolējamas zāles, bīstamus vai kaitīgus produktus un vielas, kā arī preces, kas nav sertificētas atbilstoši EA (Eiropas Atbilstības) standartiem.

8.25. Viltotu preču vai kontrabandas izcelsmes preču piedāvājumi.

8.26. Vairākkārt atkārtotas reklāmas, kurās saite ved uz lietotāja vietnes pirmo lapu. Ir atļauta tikai saite uz konkrētu reklāmā norādīto produktu.

8.27 No izsolēm un citiem portāliem, sludinājumu servisiem. Arī ja tekstā vai pievienotajā grafikā ir ietverti citu pakalpojumu vai sludinājumu vai izsoles portālu pieminējumi, reklāmas vai logotipi. Nav atļauts publicēt saites uz interneta lapām, kurās ir saites uz citiem pakalpojumiem un sludinājumu portāliem.

8.28. Saites uz resursiem, kas nekorekti apkalpo apmeklētājus, tiek atvērti uznirstošie logi, kas satur skaņu vai veic citas nepareizas darbības attiecībā uz apmeklētājiem, vai informācijas sistēmas, kas satur tādu preču vai pakalpojumu piedāvājumus, kurus aizliegts izvietot Reklama.lv sludinājumos.

8.29. Satur saites uz lapām, kas tiek pārslogotas ar interneta skaitītājiem, reklāmu vienībām, saitēm uz citām lapām, kā arī uz lapām ar nelielu informatīvo saturu, novecojušu saturu vai īpaši zemas kvalitātes darbu, kā arī uz lapām, kas nav saistītas ar reklāmas objektu.

8.30 Satur tekstu ar emocionālu nokrāsu, izsaukumiem, zvaniem, saukļiem, deklarācijām un uzdotajiem jautājumiem. Lai piesaistītu uzmanību, nav atļauts izmantot izsaukuma zīmes, jautājuma zīmes vai citus simbolus. Reklāmas tekstam jābūt tikai priekš informatīviem nolūkiem.

8.31 Sludinājumi ar automašīnas mainītiem nobraukuma skaitītājiem vai ar nepareizu nobraukuma norādi, ar slēptiem/pārveidotiem automašīnas numuriem vai bez tiem, ar fotogrāfijām, kur automašīnai nav Latvijas numuru, norādot citu ražošanas gadu vai citas krāpnieciskas darbības.

8.32 Vairākkārt atkārtotas reklāmas ar tādu pašu saturu vai ar vienādām interneta saitēm. Ievietojot vairākus sludinājumus, katras reklāmas tekstam jābūt unikālam.

8.33. Sludinājumi, kas var izraisīt nevēlamu korespondenci, mārketinga brošūras vai citas kaitinošas vai agresīvas mārketinga metodes.
 

Kārtības organizēšana:

9.1 Moderatori vai portāla administrators maina vai izdzēš visus 8. punktā uzskaitītos sludinājumus.
Rupju vai atkārtotu pārkāpumu gadījumā piekļuve sludinājumu publicēšanai var tikt slēgta. Kontā atlikusī summa tiek atgriezta lietotājam norēķinu kontā, neskaitot maksājuma izmaksas.

9.2. Pēc Latvijas Republikas policijas, cietušo personu un tiesu iestāžu pieprasījuma identifikācijas dati un lietotāja darbību protokols prasītājiem tiek izsniegti rakstiski vai elektroniski.
 

Atbildība un atbildības ierobežojums:

10.1. Lietotājs (sludinājuma iesniedzējs) ir pilnībā atbildīgs par viņa ievietotā sludinājuma saturu gan sludinājumu portālam Reklama.lv, gan trešajām personām sludinājumu portāla noteikumu, Latvijas Republikas likumdošanas, autortiesību un ekonomisko tiesību, preču zīmju tiesību un zīmes pārkapšanas gadījumā. Arī gadījumos, kad nepiederošām personām tiek radīti zaudējumi, traucējumi vai neērtības.

10.2 Uzņēmums, administrators, kā arī sludinājumu portāla Reklama.lv īpašnieks nav atbildīgs par sludinājumu saturu, kā arī iespējamiem zaudējumiem vai neērtībām, kas saistītas ar reklāmas pakalpojuma darbību vai nepieejamību, izņemot 6. punktu.
 

Noteikumu un nosacījumu izmaiņas:

Sludinājumu portāla Reklama.lv sniegšanas noteikumus un nosacījumus var mainīt, papildināt vai labot, un tie stājas spēkā no publicēšanas brīža mājas lapā.

Datums: 30.11.2020.